Opiekun: ks. Sławomir Kubiak

Lider: Bożena Kajzer

W kaplicy św. Stanisława w Poniecu staramy się spotykać na modlitwie raz w miesiącu - zazwyczaj jest to trzeci piątek miesiąca. Rozważamy wtedy Mękę Jezusa Chrystusa wg objawień Luizy Piccarrety lub wielbimy naszego Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie śpiewem, w ciszy i słowami modlitwy. Poza tym będziemy spotykać się dodatkowo w kaplicy w pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 19:00-20:00 na wspólnej adoracji i modlitwach prowadzonych przez wspólnotę. 

Głównym celem wspólnoty jest rozpalanie wiary, wielkiej czci i miłości do rzeczywistej obecności Jezusa w konsekrowanej Hostii Świętej. Cel ten wspólnota stara się realizować poprzez:

- krzewienie kultu Najświętszego Sakramentu oraz własny przykład adoracji,

- zachęcanie innych, że poświęcenie czasu na przebywanie z Jezusem w Eucharystii daje nam łaskę, siłę oraz pociechę w trudnych chwilach i zagubieniu,

- jako wspólnota chcemy rozbudzić ducha odpowiedzialności w Kościół Powszechny i nauczyć się korzystać z owoców wynoszonych na adoracji.

Obecność Boga da się odczuć o wiele głębiej we wspólnocie, niż na modlitwie. "Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię tam jestem pośród nich" Mt 18,20.

Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej modlitewnej wspólnoty.

Szukasz Boga, miłości, pocieszenia, ciszy, spokoju, pomocy w problemach? Przyjdź! To wszystko znajdziesz na adoracji Najświętszego Sakramentu i na wspólnych modlitwach.

Otwarcie kaplicy św. Stanisława z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie nastąpiło dnia 02.03.2022 r. - adoracja całodzienna od 7:00 do 19:00 i od tego dnia powoli zaczęła się tworzyć Wspólnota Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pomysł i organizacja otwarcia kaplicy były inicjatywą parafian. Dzisiaj wspólnoty w parafii się przenikają i łączymy się wspólnie przy organizacji wydarzeń modlitewnych przeznaczonych dla całej parafii i nie tylko, a to również pozwoliło nam na nawiązanie bliższych więzi między ludźmi. Galeria zdjęć: