Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

    8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbyło się w naszej parafii czuwanie modlitewne w „Godzinie łaski dla świata”. Od godz. 12-13 zgromadzeni wierni adorowali Najświętszy Sakrament, modlili się odmawiając różaniec, rozważali Słowo Boże oraz wspólnie śpiewali pieśni. Modlitewne czuwanie było odpowiedzią na prośbę Matki Najświętszej, która ukazała się włoskiej pielęgniarce - Pierinie Gilli w 1946 roku. Objawienie prywatne miało miejsce w niewielkim miasteczku Montichiari w północnej Italii, u podnóża Alp, 20 km od Brescii. A w następnych latach – w położonej nieco na uboczu dzielnicy Fontanelle. Dzięki tym objawieniom miasteczko zupełnie zmieniło swój charakter, m.in. w górującym nad okolicą starym zamku, zwanym obecnie Zamkiem Maryi, ulokowano ośrodek dla ludzi chorych i starych, natomiast przy źródle w Fontanelle – według życzenia Maryi – powstał ogromny ośrodek leczniczy z basenami z leczącą wodą z poświęconego przez Najświętszą Pannę źródła.
Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w Bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała:
"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.
Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

Dziękujemy wszystkim obecnym w tym czasie w Kościele oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie modlitewnego czuwania.