Czcigodni Parafianie, drodzy bracia i siostry.
Dzięki Bożej Opatrzności i decyzji księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, od niemal siedmiu lat pełnie posługę proboszcza naszej parafii. Nominację te przyjąłem za radością i w duch posłuszeństwa Bogu i Kościołowi, mając nadzieję, że sprostam powierzonemu mi zadaniu. Przez te wszystkie lata starałem się kierować duszpasterstwem naszej parafii, nie zaniedbując jednocześnie troski o widzialny majątek parafii (kościoły, kaplice, Dom Katolicki, probostwo, wikariat).
Od kilku lat jako wspólnota parafialna podejmowaliśmy z powodzeniem dzieło remontu i ulepszania stanu naszych budynków parafialnych. Z radością wspominam remont organów w Kościele Chrystusa Króla, założenie i funkcjonowania instalacji grzewczej w tymże kościele, remont dachu na wikariacie i w kaplicy filialnej w Gościejewicach. Z jeszcze większą radością pragnę przypomnieć, iż wszystkie te inwestycje zostały spłacony bardzo szybko i tylko przy użyciu naszych środków parafialnych, czyli dzięki waszej hojności.
W tym roku udało nam się dokonać kolejnej ważnej inwestycji, czyli remontu dach na Kościele Chrystusa Króla. Jak wiecie większą część należności za wykonaną prace udało się zapłacić. Niestety, została jeszcze pewna suma, której jak na razie nie udało nam się uzbierać.
Drodzy bracia i siostry, z ogromnym zaufaniem i pokorą po raz pierwszy zwracam się do Was o pomoc, abyśmy mogli jak najszybciej wywiązać się z naszych zobowiązań finansowych. Zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji. Wiem, że nasze aktualne problemy finansowe wynikają z wielu powodów, miedzy innymi z niemożliwości udziału we mszy świętej większej liczby parafian, wynikającej z narzuconych nam ograniczeń. Jeżeli jesteście gotowi pomóc w spłaceniu naszych zobowiązań wobec wykonawcy remontu proszę o składanie dobrowolnych ofiar na konto bankowe Bank Spółdzielczy w Poniecu nr 91-8682-0004-0030-2205-2000-0010.z dopiskiem na remont dachu. Ofiary można też składać w czasie mszy świętej lub w biurze parafialnym. Za wszelką pomoc już teraz bardzo dziękuję i zapewniam o mojej modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców.
Jeżeli moja prośba jest dla kogoś zbyt odważna lub może nie na miejscu, bardzo proszę o wybaczenie. Jeszcze raz pragnę podkreślić, że wszystkie ofiary składane na rzecz parafii mają charakter dobrowolny.

Wasz Proboszcz ks. Krzysztof Szymendera